Szlifierki pneumatyczne proste | Sklep Pneumatig

Szlifierki pneumatyczne proste | Sklep Pneumatig

Szlifierki pneumatyczne proste to najpopularniejsze z dostępnych szlifierek, przeznaczone do tarcz szlifierskich. Szlifierki proste posiadają przyłącze powietrza z tyłu lub w górnej części obudowy, część z nich posiada także osłonę tarczy szlifierskiej. Szlifierka prosta uruchamiana jest albo dźwignią, albo pokrętłem na rękojeści.

Dostępne szlifierki pneumatyczne proste obsługują tarcze szlifierskie (a także szczotki tarczowe) ze średnicami od 75 mm (np. [model ST-7780L](product/1802)) do 150 mm ([ST-7680H](product/1828) czy [ST-7680](product/1826)) (posiadają różne rozmiary wrzeciona). Zakres ich prędkości mieści się w granicach od 5000 do 12000 obr./min.

Szlifierka prosta – dostosowana do pracy w trudnych warunkach

Szlifierki pneumatyczne proste wykorzystywane są w przemyśle metalowym, stoczniowym, okrętowym i budownictwie. Znajdują zastosowanie w miejscach takich jak: stocznie, kuźnie, odlewnie, zakłady metalowe, warsztaty rzemieślnicze. Służą do usuwania korozji, oczyszczania metalowych powierzchni, wykańczania spawów (np. po spawaniu konstrukcji stalowych w budownictwie). Ich prosty kształt pozwala na sięganie do trudniej dostępnych miejsc (zwłaszcza, gdy wykorzystujemy szczotkę tarczową), a przy tym zwiększa ergonomię i swobodę użytkowania.

Każda szlifierka penumatyczna prosta Sumake są bardzo wytrzymałe i solidne. Zostały zaprojektowane tak, by mogły pracować nawet w bardzo trudnych warunkach przemysłowych, gdzie mogą być narażone na zarysowania, uderzenia, wstrząsy oraz wszechobecny pył i kurz. Szllifierka pneumatyczna prosta powinna być poddawana regularnej konserwacji, zgodnie z wytycznymi producenta. Pamiętać należy zwłaszcza o zapewnieniu odpowiedniego smarowania. Do narzędzi pneumatycznych polecamy [olej VG 32](https://www.pneumatig.eu/catalogsearch/result/?order=relevance&dir=desc&q=olej

  • o+narzędzi).