Mocowanie siłownika

Kupując siłownik pneumatyczny, należy również zaplanować w jaki sposób zostanie on stabilnie i pewnie zamontowany. W naszej ofercie znajdziesz pełną gamę mocowań do siłowników ISO 15552, ISO 6432 i ISO 21287, o średnicy od 10 do 320 mm, które umożliwią montaż siłownika w każdej pozycji.

Mocowanie siłownika montowane na gwincie tłoczyska:

 • Głowice przegubowe - stosowane w celu wyeliminowania naprężeń, powstających na skutek nieosiowego montażu siłownika.
 • Głowice widełkowe - umożliwiają wahliwe połączenie siłownika z elementem wykonawczym.
 • Sprzęgła elastyczne - kompensują naprężenia osiowe i kątowe.

Standardowo wykonane z ze stali ocynkowanej, na zamówienie posiadamy również końcówki wykonane ze stali nierdzewnej 304.

Montowane w otworach montażowych siłownika: Mocowania na łapach i mocowania kołnierzowe: umożliwiają stabilny i nieruchomy montaż siłownika siłownika w pozycji poziomej lub pionowej. Uchwyty widełkowe i mocowania sferyczne: umożliwiają ruchome, wahliwe połączenie siłownika z elementem wykonawczym. Standardowo wykonane z wysokiej jakości aluminium, na zamówienie posiadamy również mocowania wykonane ze stali nierdzewnej 304.

Mocowanie siłownika - Czujniki położenia tłoka

Każdy produkowany przez naszą firmę siłownik, posiada w standardzie wkładkę magnetyczną oraz rowek typu T, umożliwiający montaż czujnika kontaktronowego. W ofercie posiadamy czujniki położenia tłoka dwużyłowe, trzyżyłowe, zakończone konektorem M8, o różnych długościach oraz z diodą LED. Jeżeli przewód czujnika okaże się za krótki, posiadamy w sprzedaży dedykowane przedłużki do czujników.

Mocowanie siłownika - Pneumatyczne blokady tłoczyska

Pneumatyczne blokady tłoczyska służą do mechanicznego zatrzymywania tłoczyska siłownika w dowolnym miejscu skoku pozwalając na dokładne pozycjonowanie bez ryzyka uszkodzenia powierzchni tłoczyska. Siła blokująca jest zawsze większa od siły działania siłownika zasilanego ciśnieniem 10 bar. Przeznaczone do siłowników z serii ISO 15552 oraz ISO 6432.

Mocowanie siłownika pneumatycznego - FAQ

  • Czy posiadacie w ofercie mocowania wykonane ze stali nierdzewnej?

   Tak, w ofercie posiadamy pełną gamę mocowań wykonanych ze stali nierdzewnej, jednak są one dostępne za zamówienie.
  • Czy czujniki położenia tłoka są kompatybilne z każdym siłownikiem?

   Tak, każdy produkowany przez nas siłownik posiada w standardzie wkładkę magnetyczną oraz rowek typu T, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób można zamontować dowolny czujnik położenia tłoka.
  • Czy mocowania do siłowników są uniwersalne i pasują do każdego siłownika?

   Mocowania do siłowników, które posiadamy w ofercie produkowane są zgodnie z normami ISO. Pasują do wszystkich siłowników, produkowanych według norm:  ISO 15552, ISO 6432 i ISO 21287.