Narzędzia pneumatyczne SUMAKE

Narzędzie pneumatyczne SUMAKE to szeroka grupa narzędzi, które zasilane są sprężonym powietrzem dostarczanym przez sprężarkę powietrza. Narzędzia te pozwalają na uzyskanie dużej mocy i wydajności przy niskim poborze źródła zasilania co długookresowo znacznie wpływa na oszczędności w postaci kosztów energii.

Charakteryzują się również długą żywotnością oraz zdecydowanie niższą wagą i wymiarami w stosunku do elektronarzędzi. Ze względu na ergonomiczną budowę oraz wydajność, praca operatora staje się lżejsza a co za tym idzie bardziej efektywna. Właściwie dobrane narzędzia przy dostarczeniu uzdatnionego powietrza oraz smarowaniu pozwoli na wieloletnią pracę bez kosztownych napraw.

Kolejną bardzo ważną zaletą jest bezpieczeństwo w obsłudze i konserwacji, nie zachodzi tutaj zagrożenie w postaci zwarcia i porażenia prądem. Pozwala to na zastosowanie ich w miejscach gdzie elektronarzędzia nie mogą pracować. Szczególnie producent ma tu na myśli środowisko pracy o znacznym stopniu wilgotności lub zwiększonym ryzykiem pożaru lub wybuchu. Dlatego zestaw narzędzi pneumatycznych Sumake stanowi czasem jedyne rozwiązanie do zastosowania ich linii produkcyjnej ze względu na stawiane wymagania BHP lub PPOŻ.

Profesjonalne narzędzia pneumatyczne mają wyższy stosunek mocy do ciężaru, dzięki czemu mniejsze, lżejsze narzędzie może wykonać to samo zadanie. Są mniej awaryjne oraz łatwiejsze i tańsze w naprawie w porównaniu do swoich substytutów. Wymagają jedynie odpowiedniego ciśnienia oraz regularnego smarowania w postaci mgły olejowej, która dostarczana jest w instalacji poprzez tzw. smarownice olejowe. Istnieją również specjalistyczne narzędzia pneumatyczne bezolejowe, które nie wymagają smarowania.

W naszej ofercie znajdują się sprawdzone narzędzia firmy SUMAKE, które cieszą się uznaniem wśród klientów, popartym wieloletnim doświadczeniem oraz istnieniem w naszej szerokiej gamie oferowanych produktów.
SUMAKE jest jednym z bardziej znanych producentów i eksporterów narzędzi pneumatycznych na świecie.

W swojej ofercie posiada szeroki wachlarz narzędzi pneumatycznych stosowanych w warunkach przemysłowych i warsztatowych. Opatentowane przez firmę SUMAKE rozwiązania technologiczne oraz prosta i niezawodna budowa produkowanych zgodnie z normą ISO 9001 narzędzi, gwarantują bezawaryjną i wygodną pracę nawet w najcięższych warunkach. Wszystkie narzędzia posiadają certyfikat CE.

Firma Pneumatig jest oficjalnym przedstawicielem i dystrybutorem SUMAKE w Polsce. Dzięki temu nasz sklep może zaoferować Państwu narzędzia w najlepszych cenach. Wieloletnia współpraca z firmą SUMAKE pozwoliła nam zdobyć sporo cennego doświadczenia. Dzięki niemu możemy zapewnić profesjonalną pomoc i doradztwo techniczne w doborze urządzenia.

Narzędzia pneumatyczne SUMAKE - główne informacje

Wszystkie narzędzia objęte są roczną gwarancją. SUMAKE zapewnia nam również stałe zaopatrzenie w części zamienne i akcesoria pomocnicze, dzięki czemu oferujemy szybki serwis oraz profesjonalne wsparcie pogwarancyjne.

W każdej z poniższych grup narzędzi pneumatycznych dostępne są zarówno narzędzia do zastosowań warsztatowych, jak i specjalistyczne dedykowane do prac przemysłowych.

Do głównych grup narzędzi, które znajdują się w naszej ofercie należą:

 • wkrętarki proste, pistoletowe, kątowe, impulsowe
 • wiertarki
 • wiertarko-wkrętarki
 • szlifierki kątowe, proste, trzpieniowe, oscylacyjne, mimośrodowe, taśmowe
 • klucze pneumatyczne udarowe, kątowe, impulsowe
 • polerki pneumatyczne
 • młotki pneumatyczne igłowe, palcowe oraz ścinaki
 • zszywacze i sztyfciarki
 • wyrzynarki, piły i pilniki
 • nitownice i zaciągarki pneumatyczne
 • pistolety do pompowania, przedmuchu, ropowania oraz tynkarskie
 • ramiona podporowe, balansery
 • pompy oleju

Podsumowując, narzędzia pneumatyczne SUMAKE pozwolą sprostać wymaganiom klienta oferując szeroki asortyment produktów, które cechuje:

 • duża moc i wydajność
 • ergonomiczna budowa zapewniająca wygodę i efektywność pracy
 • długa żywotność i niskie koszty eksploatacji
 • bezpieczeństwo pracy, brak energii elektrycznej
 • dostęp do części zamiennych oraz serwisu
 • atrakcyjna cena i dostępność.

W razie pomocy w doborze odpowiedniego narzędzia do Państwa układu pneumatycznego zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami handlowymi.

SUMAKE FAQ

  • Czy narzędzia pneumatyczne SUMAKE są trwałe?

   Tak narzędzia są trwałe ale należy pamiętać o prawidłowym ich użytkowaniu i doborze odpowiedniego narzędzia do wykonywanej pracy. Ważnym elementem jest tu określenie mocy, prędkości itp. Drugim bardzo istotnym elementem jest zapewnienie właściwego źródła zasilania jakim jest powietrze. Musi posiadać odpowiednie ciśnienie jakie określa producent, stopień oczyszczania poprzez zastosowanie filtrów w instalacji oraz smarowania. Spełnienie tych wymagań oraz odpowiednia eksploatacji pozwoli na długą żywotność narzędzi pneumatycznych.
  • Czy jest dostęp do serwisu i części zamiennych?

   W naszej ofercie posiadamy stały dostęp do części zamiennych oraz serwis, który pozwoli na szybką realizację usługi gwarancyjnej jak i pogwarancyjnej.
  • Na jakie parametry należy zwrócić uwagę podczas zakupu narzędzi pneumatycznych?

   W pierwszej kolejności należy sprawdzić zapotrzebowanie powietrza określane w l/min aby źródło zasilania jakim jest sprężarka dostarczyło odpowiednią ilość powietrza oraz wymagane ciśnienie określane w bar. Kolejnym etapem jest ich przeznaczenie np. przy wyborze wkrętarek pneumatycznych SUMAKE należy dokonać wyboru prędkości obrotowej oraz siły w Nm aby zapewnić ich prawidłową pracę. Należy również pamiętać aby nie pracowała na skrajnych wartościach momentu obrotowego.