Kolumny Medyczne MED+

Kolumny Medyczne MED+

Zestaw medyczny MED+

Zestawy medyczne MED+ Atlas Copco to urządzenia dzięki którym sprężone powietrze zostanie przystosowane do wykorzystania do celów medycznych i będzie zgodne z europejską normą Faramkopea jak i z normami MDD 93/42/EEC, EN ISO 7396-1 oraz ISO 14971.

Zestawy medyczne MED+ to doskonałe uzupełnienie wszystkich sprężarek do celów medycznych, min. sprężarek spiralnych SF MED, sprężarek tłokowych LF MED, sprężarek śrubowych GA MED / GA VSD MED. Wykorzystywanie w tym celu jedynie samej sprężarki w specyfikacji MED jest niewystarczające aby wytworzyć sprężone powietrze dla celów medycznych.

Oferowane przez naszą firmę sprężarki medyczne oferują niezrównaną czystość powietrza dzięki sześciu etapom aktywnego oczyszczania w kierunku wysokiej jakości powietrza medycznego:

 1. Separator wody usuwa wodę w stanie ciekłym.
 2. Drobny i gruboziarnisty filtr koalescencyjny usuwa aerozol oleju do mniej niż 0,01 mg / m³.
 3. Osuszacz pochłania pozostałą wodę i CO2.
 4. Węgiel aktywny usuwa zanieczyszczenia gazowe.
 5. Katalizator dba o utlenianie CO.
 6. Filtr bakteryjny eliminuje bakterie i drobne cząsteczki. Dowiedz się więcej o tym filtrze bakteryjnym PDp.

Zestawy medyczne Atlas Copco to nieodzowny element każdej sprężarkowni w której następuje produkcja sprężonego powietrza do celów medycznych a głównie do wykorzystania w anestezjologii.

Podstawowe procesy medyczne z wykorzystaniem sprężonego powietrza:

 • Wentylacja mechaniczna i znieczulenie,
 • Dostarczanie leku przez nebulizator,
 • Testowanie i suszenie wyrobów medycznych.

Podstawowe procesy chirurgiczne z wykorzystaniem sprężonego powietrza:

 • zasilanie pneumatycznych narzędzi chirurgicznych,
 • testowanie urządzeń medycznych zasilanych sprężonym powietrzem,
 • zasilanie silników pneumatycznych o dużej prędkości i wysokim momencie obrotowym.

Zestawy medyczne MED+ Atlas Copco zawierają najnowocześniejsze rozwiązania
w celu kontroli zarządzania energią poprzez wbudowany czujnik sterowania procesem regeneracji kolumn w osuszaczu adsorpcyjnym. Sterownik w zestawie medycznym MED+ zatrzymuje przepływ powietrza do regeneracji gdy CPR. pozostaje na niskim poziomie w celu optymalizacji procesu osuszania.

Kompresory medyczne MED+ Atlas Copco poprzez swoją kompaktową budowę wymagają minimalnej powierzchni w celu ich instalacji i eksploatacji. Standardowo do sterowania pracą zestawu medycznego MED+ wykorzystuje się zaawansowany mikrosterownik Elektronikon z 3,5” wyświetlaczem.

Jego główne zalety to:

 • kontrola zużycia sprężonego powietrza w procesie regeneracji złoża,
 • funkcja alarmu i ostrzegania w przypadku wzrostu CPR powyżej zakładanego poziomu,
 • funkcja kontroli i informacji o zbliżających się interwałach serwisowych urządzenia,
 • kontrola ciśnienia na wylocie z zestawu MED+ w celu pełnej optymalizacji jego pracy.

Sprężarki medyczne MED+ oferujemy dla nominalnego przepływu sprężonego powietrza od 720 do 14800 l/min. w zakresach ciśnienia pracy 7 – 10 – 13 bar. Średnie zużycie sprężonego powietrza do regeneracji zależy od ciśnienia sprężonego powietrza na zasilaniu do zestawu medycznego MED+ i wynosi odpowiednio dla 7 bar – 18%, dla 10 bar – 13 % a dla 13 bar – 10% nominalnego przepływu sprężonego powietrza.

Do zasilenia zestawu medycznego niezbędne jest również napięcie 230V/50Hz/1P, które jest wykorzystywane do zasilenia sterownika jak i sterowania zaworami – pobór prądu przez zestaw medyczny MED jest bardzo mały. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych zestawów medycznych MED+ Atlas Copco.

Parametry urządzeń do oczyszczania powietrza z serii MED/MED są wyższe od określonych w nawet najbardziej wymagających normach i przepisach, takich jak:

 • Dyrektywa wyrobów medycznych (MDD) 93/42/WE,EN ISO 7396-1
 • ISO 14971
 • Nota techniczna Health Technical Memorandum HTM 02-01
 • HTM 2022 Ponadto zostały one zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z normami systemu zarządzania jakością ISO 9001, ISO 14001 oraz ISO 13485:2003.