Separatory wodno-olejowe to urządzenia służące do efektywnej separacji oleju z kondensatu.

Olej po odseparowaniu jest gromadzony, a oczyszczony od oleju kondensat w postaci wody może być odprowadzony bezpośrednio do kanalizacji zgodnie z przepisami ochrony środowiska i normy ISO 14000.

Utylizacja kondensatu przez firmy zewnętrzne jest skomplikowana i kosztowna, poza tym inwestycje związane z kontrolowaniem stanu odpowiednich zbiorników i urządzeń monitorujących oraz prace instalacyjne stanowią dodatkowe koszty utylizacji kondensatu.

Zdecentralizowana obróbka kondensatu w miejscu jego powstania jest rozwiązaniem znacznie oszczędniejszym.

W naszej ofercie znajdziesz separatory wodno-olejowe dwóch wiodących na rynku firm:

Separatory wodno-olejowe Atlas Copco typu OSC które dzięki nowoczesnej i opatentowanej przez Atlas Copco technologii wielostopniowej separacji oleju z kondensatu za pomocą filtrów węglowych i oleofilnych, zapewniają oczyszczenie kondensatu do poziomu poniżej 15 mg/l a tym samym spełnienie normy ISO 14000.

Firmy BEKO produkującej niezawodne separatory ÖWAMAT. Trwający 25 lat proces modernizacji i udoskonalania produktów, umożliwił firmie BEKO wyznaczenie nowych standardów w tej dziedzinie przemysłu. Urządzenia ÖWAMAT charakteryzują się prostotą, niezawodnością oraz wydajnością.