Wkrętarki pneumatyczne proste

Dziś wielu fachowców ceni sobie narzędzia, które w szybki sposób ułatwiają im pracę. Dzięki nim efektywniej mogą świadczyć usługi swoim klientom oraz zaoszczędzić czas a tym samym pieniądze. Do takich urządzeń należą m.in. wkrętarki pneumatyczne. Mimo że przez wiele lat w tym segmencie prym wiodły wszelkiego rodzaju elektronarzędzia, których głównym źródłem zasilania jest prąd elektryczny, to w ostatnich czasie ze względu na swoją funkcjonalność wypierane są przez swoich pneumatycznych imienników.

Wkrętarka pneumatyczna prosta Sumake

Jednym z czołowych producentów wkrętarek pneumatycznych prostych jest firma Sumake. Narzędzia tego tajwańskiego producenta zbudowane są z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu urządzenia te, jeżeli są właściwie eksploatowane, będą nam bardzo długo służyć w pracy. Jaki jest ich sekret? To przede wszystkim źródło zasilania. W odróżnieniu od innych urządzeń nie jest prąd elektryczny, a sprężone powietrze. Właśnie dzięki niemu są one m.in. dużo bezpieczniejsze oraz wygodniejsze. Ponadto dużą ich zaletą jest bardzo mała awaryjność, kształt czy bardzo duża wygoda w ich użytkowaniu. Wszystkie te elementy powodują, że wkrętarki firmy Sumake spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Zasada działania wkrętarki pneumatycznej

Działanie wkrętarki pneumatycznej, jest podobne jak wszystkich innych narzędzi pneumatycznych. Funkcjonuje na specjalnym mechanizmie, który pod wpływem sprężonego powietrza wprawia w ruch naszą wkrętarkę i w określonym momencie zamyka dopływ powietrza gdy chcemy przerwać lub zakończyć pracę. Dzięki temu nasze urządzenie jest bardzo wygodne i ekonomiczne w użyciu. Ważnym elementem, który powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze narzędzi pneumatycznych, jest sprzęgło. To właśnie od niego w dużej mierze zależy precyzja pracy naszego urządzenia. Obecnie rynku spotykane są dwa jego rodzaje Pierwszy z nich to Shut – Off, który spotykamy w bardziej profesjonalnych narzędziach oraz drugi to cierne. Ponadto należy zwrócić uwagę na szybkość przepływu powietrza. Dlaczego? Ponieważ im ono będzie on większe, tym z większą mocą nasze urządzenie będzie działało. Innym ważnym elementem jest źródło zasilania. Odpowiednio bowiem dopasowany kompresor do naszej wkrętarki pozwoli nam z optymalizować jej pracę.

Gdzie możemy wykorzystać wkrętarki pneumatyczne?

Wkrętarki pneumatyczne to bardzo uniwersalne urządzenia. Mogą znaleźć zastosowanie w wielu branżach. Od budowlanej przez samochodową na stolarskiej kończąc. Dzięki niej możemy wkręcać różnego rodzaju śruby, wkręty czy nawet blachowkręty. Niezawodne są także przy demontażu różnych elementów. Prócz tego wkrętaki pneumatyczne proste posiadają swoją własną specjalizację. Może ona być wykorzystywana m.in. w trudno dostępnych miejscach oraz zakładach przemysłowych, gdzie wymagana jest duża precyzja.

Wkrętarka pneumatyczna na wyposażeniu każdego fachowca

Narzędzia pneumatyczne to wysoce profesjonalne urządzenia. Do nich należą także wkrętarki proste. Dzięki nim praca dla każdego fachowca staje się wielką przyjemnością. Zanim jednak przyszły użytkownik zdecyduje się na zakup tego narzędzia, powinien sprawdzić dokładnie jego parametry. Do najważniejszych należą m.in. suma obrotów na sekundę, moment obrotowy czy szybkość przepływu powietrza. Ważne by nasza wkrętarka była także wyposażona w sprzęgło Shut – Off. To głównie od niego zależy jak precyzyjne, nasze zadania będziemy wykonywać. Wszystkie te elementy powodują, że wkrętarki pneumatycznej prostej nie powinno zabraknąć na wyposażeniu żadnego profesjonalisty.

Wygoda i funkcjonalność

Pamiętasz, ile musiałeś się na męczyć, by przy wykorzystaniu starych narzędzi wkręcić jeden wkręt? Ze wkrętarką pneumatyczną prostą Sumake możesz już o tym zapomnieć. Trudno dostępne miejsca nie będą już dla ciebie żadnym problemem. Wszystko dzięki, niewielkiej i lekkiej budowie urządzenia marki Sumake. Nie ma on bowiem wbudowanego dużego silnika i innych elektrycznych podzespołów oraz nie potrzebuje miejsca na akumulator. Możesz nim pracować nawet w największych zakamarkach. Ich atutem jest bowiem mała awaryjność, co daje im sporą przewagę w stosunku do elektronarzędzi. Wszystko przez prostą konserwację urządzenia, którą jest w stanie przeprowadzić sam użytkownik. Narzędzia te doskonale sprawdzają się także we wszystkich warunkach, zarówno na placu budowy jak i np. w warsztacie samochodowym.

Dla profesjonalisty i majsterkowicza

Wkrętarki pneumatyczne proste, to nie tylko urządzenia dla profesjonalistów. To doskonałe narzędzia, które mogą być stosowane w domowym zaciszu również przez majsterkowiczów. Doskonale sprawdzają się one bowiem np. przy różnych pracach remontowych jak i drobnych naprawach sprzętu AGD. Wówczas potencjalny użytkownik może sobie wybrać model, który będzie optymalny do prac, które wykonuje. Tak szeroki wybór różnych modeli urządzeń daje nam również tajwański producent firma Sumake.

Bezpieczeństwo i ergonomia

Wkrętarki pneumatyczne proste spełniają wszelkie zasady BHP i PPOŻ. Dzięki temu nie jesteśmy narażeni np. na poparzenia czy porażenie prądem elektrycznym. Mogą być także niezawodną alternatywą dla miejsca pracy, gdzie ze względów bezpieczeństwa nie można stosować urządzeń elektrycznych. Ponadto spełniają one wszelkie normy bezpieczeństwa, o czym świadczy m.in. certyfikat CE. Wkrętarki pneumatyczne proste, to nie tylko bezpieczeństwo, ale i ergonomia pracy, na co dziś zwraca uwagę wielu fachowców. Lekka w obsłudze i doskonale wyprofilowana rękojeść pozwala na dokładne operowanie narzędziem. Ponadto podczas długiej pracy w niewygodnych warunkach nie odczujemy tak szybko bólu w ręce jak po użyciu tradycyjnych narzędzi. Dodatkowo powinniśmy pamiętać, że firma Sumake spełniająca normy ISO 9001. Dzięki temu przy produkcji wkrętarek pneumatycznych spełniła wszystkie najwyższe standardy i zastosowała najnowszą technologię oraz wysokiej klasy materiały.

Wkrętarki pneumatyczne proste - najczęściej zadawane pytania

  • Na jakie elementy należy zwrócić uwagę przy zakupie wkrętarek pneumatycznych?

   Jedną z najważniejszych cech, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy doborze urządzenia, są jego parametry. By to jednak uczynić, musimy zdefiniować sobie, do czego nam będzie ona potrzebna. Jeżeli np. motywacją naszego zakupu będzie domowe majsterkowanie, to nie musimy kupować dużo droższego szybkoobrotowego narzędzia. Te będą niezawodnym rozwiązaniem we wszelkiego rodzaju profesjonalnych warsztatach np. samochodowych czy stolarskich. Kolejnym istotnym elementem jest sprzęgło. To ono bowiem odpowiada, za precyzyjne wykonanie naszej pracy. W chwili obecnej z tego zadania najlepiej wywiązują się te z systemem Shut – Off. Inną ważną cechą przy doborze wkrętarek pneumatycznych prostych jest marka. Obecnie jednym z czołowych producentów produkujących tego typu narzędzia jest tajwańska firma Sumake.
  • Czy wkrętarki pneumatyczne proste mają długą żywotność?

   Tak wkrętarki pneumatyczne proste, to narzędzia mechaniczne o długiej żywotności. Zapewnia im to m.in. prosta budowa. Nie posiadają one bowiem m.in. żadnych elektrycznych podzespołów, jak to jest np. w elektronarzędziach. Ponadto nieskomplikowana obsługa oraz łatwa konserwacja, zapewnia im bezawaryjne funkcjonowanie. Dzięki temu właściwie eksploatowane urządzenia mogą wydajnie pracować przez wiele lat, nawet po ukończonej gwarancji. Do tego dochodzą wysokiej jakości materiały, z których narzędzia pneumatyczne firmy Sumake są zbudowane. To dzięki nim m.in. ciężko jest je uszkodzić.
  • Czy wkrętarki pneumatyczne proste są bezpieczne?

   To jedne z najbezpieczniejszych urządzeń mechanicznych. Wpływa na to wiele czynników. Przede wszystkim nie są zasilane prądem elektrycznym. Dzięki temu nie jesteśmy narażeni na porażenie prądem elektrycznym, poparzenie gdyby urządzenie się przegrzało czy pożar gdyby doszło do zwarcia prądu elektrycznego. Ponadto dzięki małej wadze oraz gabarytom jesteśmy w stanie nim pracować przez wiele godzin, nie narażając się na różnego rodzaju przeciążenia, oraz kontuzje. To powoduje, że nasze narzędzia pneumatyczne są również bezpieczniejsze od zwykłego śrubokręta, ponieważ łatwiej jest nam nad nim panować. Powinniśmy też pamiętać, że urządzenia firmy Sumake posiadają oznaczenie CE. Daje nam to pełną gwarancję, że spełniają one wszystkie wymagania i dyrektywy Uni Europejskiej dotyczące bezpieczeństwa.