Wkrętarki Pneumatyczne

Zastosowanie pneumatycznych wkrętaków na linii produkcyjnej jest niewątpliwie najlepszym i najbardziej racjonalnym rozwiązaniem. Specjalne przemysłowe wkrętaki śrubowe mogą być wykorzystywane do ciągłej pracy wielozmianowej i są zaprojektowane do ergonomicznego użytkowania.

W zależności od potrzeb, różne modele oferują również różne udogodnienia, takie jak systemy push-to-start lub shut-off. Wszystkie te zalety wkrętaków pneumatycznych mają pozytywny wpływ na komfort pracy i zmniejszają zmęczenie operatora przy jednoczesnym zwiększeniu ogólnej wydajności.

Wkrętarki pneumatyczne w naszym sklepie produkowane są przez firmę SUMAKE z która współpracujemy od wielu lat.

SUMAKE posiada certyfikat ISO 9001, rozbudowany dział QC (Quality Controll), wszystkie ich produkty (zarówno sprężarki jak i narzędzia pneumatyczne) posiadają certyfikat CE.

Najciekawsze rozwiązania stosowane w wkrętarkach pneumatycznych Sumake:

  • System - Push to start / Pchający Start
  • System ten jest bardzo popularnym i bardzo przydatnym rozwiązaniem, które pozwala na niezwykle precyzyjne sterowanie momentem uruchomienia narzędzia.
  • Uruchomienie następuje automatycznie dopiero po dociśnięciu bitu do śruby. Użycie spustu jest całkowicie zbędne.
  • Istnieje również wariant, w którym konieczne jest naciśnięcie bitu i naciśnięcie spustu.
  • System - Sprzęgło odcinające / Shut off Clutch

Wkrętak ze sprzęgłem odcinającym, po osiągnięciu ustawionego momentu obrotowego natychmiast wyłącza dopływ powietrza. Rozwiązanie to jest zalecane, gdy wkręcanie odbywa się w materiałach o stałej gęstości na całej powierzchni i do wkręcania wymagany jest określony moment obrotowy.

Alternatywą dla powyższego systemu jest sprzęgło typu poduszkowego. Stosowane również na wkrętarkach z regulowanym momentem obrotowym, ale w tym przypadku hamowanie następuje po osiągnięciu tego momentu obrotowego. Wkrętak zaczyna się rozrywać, a końcówka wyciąga śrubę do momentu, gdy jest to możliwe.

Różne serie śrub mają jedną lub więcej z powyższych cech. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ w zależności od specyfiki branży i potrzeb użytkowników, niektóre z tych rozwiązań z pewnością będą bardziej przydatne niż inne.

Kontynuując gwint przemysłowy śrub Sumake, należy wspomnieć o innowacyjnych rozwiązaniach stosowanych w różnych seriach.

Przede wszystkim opatentowany system sprzęgła pajączkowego, który utrzymuje niskie drgania i niskie odchylenia momentu obrotowego (±3%), jak również system kontroli krzyżowej MCL stosowany w silnikach, który zwiększa moc o 30% w stosunku do rozwiązań konwencjonalnych. Wkrętarki przemysłowe mają również większy zakres momentów obrotowych w porównaniu z konwencjonalnymi modelami.

Komfort pracy z wkrętarkami przemysłowymi ma kluczowe znaczenie, szczególnie z punktu widzenia operatora. Sumake tradycyjnie kładzie duży nacisk na ergonomię, wiedząc, że wkrętarki te często pracują 24 godziny na dobę, w trybie wielozmianowym.

W swoich narzędziach używają wielu różnych typów udogodnień, które zwiększają komfort i wygodę pracy. Od zmniejszonej wagi narzędzia poprzez zastosowanie specjalnych materiałów kompozytowych, do wyjątkowo wygodnej, specjalnie zaprojektowanej ergonomicznej rączki wykonanej z termoplastycznego elastomeru, materiału słynącego z unikalnych właściwości antypoślizgowych.

Wkrętarki pneumatyczne - specyfikacja

Dodatkowo można wygodnie regulować moment obrotowy, szybko zmieniać kierunek obrotów, elastycznie podłączać dopływ powietrza i obniżać poziom drgań. Wraz ze zmianą technologii, uzyskaniem nowych patentów lub modernizacją linii produkcyjnych, Sumake wprowadza nową serię narzędzi (choć stare są nadal produkowane).

Nie inaczej jest w przypadku śrubokrętów przemysłowych.

  • Wkrętaki proste z systemem odcinającym (odłączane po osiągnięciu zadanego momentu obrotowego), dostępne momenty obrotowe (w zależności od modelu) od 0,1 Nm do 24 Nm.
  • FP – aktywowany przez naciśnięcie bitu naciskowego (push-start). Seria wkrętaków prostych serii CP.
  • FL – dźwignia obsługiwana dźwignią. Następca serii CL.
  • FA – wkrętaki proste, uruchamiane dźwignią. Równoważnik serii CA.

Wkręty pistoletowe

  • APP – pistoletowe wkrętaki pneumatyczne wyposażone w system push to start (wyzwalanie przez naciśnięcie bitu) lub alternatywnie spust
  • APP – pistoletowe wkrętaki pneumatyczne wyposażone w system push to start (wyzwalanie przez naciśnięcie bitu) lub alternatywnie wymóg wyzwalania (APPT następnie oznaczone).Spust może być zablokowany. Zakres momentu obrotowego (w zależności od modelu) od 0,3 Nm do 28 Nm. Dezaktywacja po osiągnięciu określonego momentu obrotowego.
  • ABP – tradycyjnie aktywowane przez naciśnięcie spustu (alternatywnie naciśnij start, kod ASP). Wyłączane po osiągnięciu ustawionego momentu obrotowego. Dostępne są różne konfiguracje wlotu powietrza.
  • ADPN – model z napędem bezpośrednim, z wyzwalaczem, moment obrotowy od 5 Nm do 13 Nm.Łączniki napinające z „amortyzowanym” sprzęgłem. Osiągają momenty obrotowe od 0,5 Nm do 13 Nm (regulowane, w zależności od modelu).
  • ACP – model push-start (odpowiednik serii wkrętaków).
  • ACPN – aktywowany tylko przez naciśnięcie spustu.


W naszej gamie produktów znajdują się także Mierniki Momentu Obrotowego, jest to urządzenie diagnostycznę pozwalające na określenie odpowiedniego momentu obrotowego dla wkrętarek.

W razie pomocy w doborze odpowiedniej wkrętarki pneumatycznej do Państwa układu pneumatycznego zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami handlowymi.