Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
 1. Sprężarka śrubowa Atlas Copco GA 7 VSD+
  Sprężarka śrubowa Atlas Copco GA 7 VSD+
  57 559,42 zł 46 796,28 zł
 2. Sprężarka śrubowa Atlas Copco GA 11 VSD+
  Sprężarka śrubowa Atlas Copco GA 11 VSD+
  73 254,13 zł 59 556,20 zł
 3. Sprężarka śrubowa Atlas Copco GA 15 VSD+
  Sprężarka śrubowa Atlas Copco GA 15 VSD+
  Ocena:
  100%
  78 948,90 zł 64 186,10 zł

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący

Sprężarki śrubowe Atlas Copco GA VSD

Kompresory śrubowe z napędem o zmiennej prędkości obrotowej - VSD (Variable Speed Drive)

Od momentu, kiedy piętnaście lat temu firma Atlas Copco wprowadziła na rynek pierwszą sprężarkę z napędem o zmiennej prędkości obrotowej (VSD) coraz większa grupa klientów przekonuje się do tej technologii i czerpie z niej korzyści.

VSD - automatyczna regulacja prędkości obrotowej silnika system VSD reguluje prędkość obrotową silnika kompresora tak, aby maksymalnie dopasować jego wydajność do aktualnego zapotrzebowania na sprężone powietrze.

Dzięki temu Klient płaci tylko za taką ilość sprężonego powietrza, jaką faktycznie zużywa i jakiej potrzebuje.

Technologia VSD przynosi oszczędności sięgające rzędu nawet 35% Inwestycja w rozwiązania VSD to rozwiązanie racjonalne ekonomicznie, a przy tym korzystne dla środowiska.

Obecnie produkowana jest już 4-ta generacja sprężarek wykorzystujących tą innowacyjną technologię.Zarówno szeroki wachlarz dostępnych opcji:

 • Pack– wersja podstawowa
 • Full Feature– wersja ze zintegrowanym osuszaczem ziębniczym

Sprężarka przystosowania do posadowienia bezpośrednio w punkcie odbioru powietrza Rozległy przedział dostępnych mocy (od 5,5 do 900 kW) w połączeniu z bogatym wieloletnim doświadczeniem zapewnia firmie Atlas Copco pozycję lidera w swojej branży.

Działanie Spręzark Atlas Copco serii GA VSD

Sposób działania napędu o regulowanej prędkości jest następujący.

Elektroniczny sterownik ELEKTRONIKON porównuje wartość ciśnienia, która została w nim zaprogramowana z wartością ciśnienia w sieci

Jeżeli na skutek zwiększonego poboru powietrza ciśnienie w sieci zacznie spadać, automatycznie wzrasta prędkość obrotowa silnika i wzrasta wydajność powietrza dostarczanego przez sprężarkę.

Natomiast, gdy zapotrzebowanie na sprężone powietrze maleje układ automatycznie zmniejsza prędkość prędkość obrotową silnika, a ilość dostarczanego powietrza ulega zmniejszeniu. Sprężarki z serii VSD zapewniają łagodny rozruch silnika, tzw. Softstart.

Wykorzystany w nich przetwornik ciśnienia spełnia wymagania normy 89/336/EEC dotyczącej kompatybilności elektromagnetycznej (EMC). Nie jest wrażliwy na pola elektromagnetyczne pochodzące od innych urządzeń, sam również nie emituje takiego promieniowania, przez co jest całkowicie bezpieczny i może współpracować z innymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi.

W większości procesów produkcyjnych pobór sprężonego powietrza jest zmienny w zależności od pory dnia, dnia tygodnia lub nawet w zależności od miesiąca roku.

Stosując przełomową technologię napędu o regulowanej prędkości obrotowej (VSD), która dopasowuje wydatek sprężonego powietrza do aktualnego poboru – firma Atlas Copco umożliwia znaczne oszczędności całkowitego kosztu zużywanej energii.

Zmienna wydajność oraz kontrolowany koszt jest ogromną zaletą tych kompresorów.

VSD, czyli napęd o zmiennej wydajności dostosowuje się do aktualnego zapotrzebowania na sprężone powietrze, odpowiednio dostosowując prędkość obrotową silnika. Poprzez precyzyjną regulację ciśnienia w sieci zminimalizowane zostało zużycie energii w trakcie procesu produkcyjnego, a tym samym ograniczone koszty energii.