Navigace
Prodejna bezpístnicových pohonů

Prodejna bezpístnicových pohonů

Bezpístnicový pohon

Průmysl se neustále rozvíjí, ale stále je potřeba zavádět takové modernizace, které umožní racionalizaci rozpočtu a optimalizaci mzdových nákladů. Zároveň nemusíte mít vysoké náklady. Mnoho průmyslových odvětví vyžaduje bezpístnicové pohony . Vyznačují se mimořádnou funkčností a efektivitou práce a zároveň je jejich cena poměrně nízká. Je čas prozkoumat jejich použití a dozvědět se o nich více.

Bezpístnicové pohony – co stojí za to vědět?

Bezpístnicový pohon je pneumatický prvek, který má schopnost pohybovat břemenem po lineární dráze. používá stlačený vzduch, ale je třeba mít na paměti, že kvalita stlačeného vzduchu je velmi důležitá. Norma ISO 8573-1 odkazuje na třídu čistoty. Nečistoty mohou pocházet z atmosféry nebo z kompresoru. Proto byste měli hledat vysoce čistý stlačený vzduch.

Předejdete tak poškození samotných pohonů a tím i zvýšení mzdových nákladů. Díky tomu bezpístnicový pneumatický válec získává dobrou délku zdvihu na menším prostoru. Zajímavé je, že při velkém zatížení není potřeba používat vyboulení pístu. Samozřejmě nechybí ani skoky do dálky. Síla a pohyb v obou směrech jsou stejné.

Vyplatí se také vědět o snadné a rychlé montáži, která také ovlivňuje pohodlí práce. Všude tam, kde je požadována vysoká pracovní dynamika, se takové bezpístnicové pohony používají. Osvědčí se všude tam, kde práce zahrnuje přesun materiálu, zvedání, nakládání a dokonce i řezání.

Bezpístnicové pohony – široké možnosti použití

Bezpístnicové pohony jsou bezesporu technologicky velmi vyspělé produkty. Osvědčí se i při práci pod velkým zatížením a ve ztížených podmínkách. Používají se v dílech, kde je vyžadována nejpřísnější aplikace. Lze je použít v pracích, kde je třeba pracovními prvky pohybovat vysokou rychlostí. Používají se také ve strojích na řezání plastů.

Bezpístnicový pohon může pohybovat lehkými součástmi na velké vzdálenosti. Musíte také vědět, že takový bezpístnicový pohon je vhodný pro pohyb hromadných břemen. Díky síle pístu, kterou přenáší unašeč stlačený mechanickým pístem, je efektivita práce opravdu velmi vysoká. Inu, v mnoha dílech se využívá kapitál lidské síly, ale je třeba mít na paměti, že všude tam, kde je práce pod dohledem člověka nebo je přímo vykonávána, je riziko nehod větší a je obtížné získat opakovatelné výsledky.

To znamená, že pracovní normy nelze vždy splnit a v důsledku toho podnikatel řídící společnost vystavuje sebe i své klienty potenciálním ztrátám. Lidský kapitál lze tedy z velké části nahradit a místo lidské síly je lepší využít sílu stlačeného vzduchu, který uvádí do pohybu bezpístnicové pohony .

Bezpístnicový pohon lze proto použít v různých průmyslových odvětvích. Bezpístnicový pohon se používá v automobilovém průmyslu, např. pro pohyb podvozku automobilu na montážní lince. Zabraňují prostojům práce a vlastně zvyšují její rychlost. Dalo by se dokonce říci, že jejich využití v průmyslu je prakticky neomezené.

Používají se v potravinářském, strojírenském a dokonce i nábytkářském průmyslu. Nezapomeňte si vybrat bezpístnicový pohon , který odpovídá normám ISO, protože pak je snadné je přizpůsobit montážním otvorům nebo regeneračním dílům.

Jednočinné bezpístnicové válce – co stojí za to vědět?

Struktura pneumatického pohonu je zcela charakteristická. Zahrnuje píst a tyč, které se pohybují ve válci. V tomto válci vykonává píst požadovaný pohyb. V takových pneumatických systémech stlačený vzduch stimuluje činnost, přesněji řečeno, píst se posouvá a zasouvá. Musíte vědět, že je k dispozici jednočinný akční člen , který má jeden port. Zde vstupuje stlačený vzduch. Použití takových pneumatických pohonů je velmi široké. Používají se všude tam, kde je vyžadováno upínání, děrování nebo polohování.

To znamená, že stlačený vzduch proudí pouze jedním směrem a uvádí zařízení do pohybu, čímž nutí píst postupovat v jednom směru. Vnější síla pak vrátí píst do původní polohy. K tomu dochází poté, co je vzduch uvolněn stejným portem.

Takový bezpístnicový ovladač má řadu výhod. Za prvé, jejich design je jednoduchý. Jejich cena je také poměrně nízká. Vyznačují se také jedním portem a sníženou cenou ventilu.

Dvojčinné bezpístnicové válce – proč se vyplatí je vybírat?

Dalším běžně používaným pneumatickým pohonem je dvojčinný bezpístnicový pohon. Dvojčinné válce jsou vybaveny dvěma porty a oba porty se používají při práci. Proto je jejich použití nutné tehdy, když stroj vyžaduje více než jeden pohyb a konkrétně v jeho případě je nutné pohybovat břemenem v obou směrech. Dvojčinný válec se může vysouvat a zasouvat podle potřeby.

Má dva porty a vzduch vstupuje a vystupuje přes oba porty. Takové akční členy se vyznačují nadprůměrnou účinností a také přesností a přesností práce. Proto se může svádět tvrzení, že jejich použití umožní výrazné snížení mzdových nákladů, ale také zvýší jeho bezpečnost. Další výhodou tohoto typu pneumatických pohonů je skutečnost, že využívají médium čistého stlačeného vzduchu.

Díky tomu nevypouštějí žádné škodliviny. Mají tedy pozitivní dopad na ekologii. Taková zařízení se používají ve velkém měřítku všude tam, kde práce vyžaduje přesnost a přesnost, ale zároveň je třeba ji provést rychle. Proto se používají v široce chápaném průmyslu a robotice. Mohou provádět úkoly, jako je přesun zboží z dopravníků, ale také jeho zvedání. K tomuto účelu se používají při zavírání a otevírání dveří.

Také stojí za to vědět, že poskytují mnohem větší kontrolu nad pohybem. To je způsobeno tím, že stlačený vzduch se pohybuje v obou směrech. Z tohoto důvodu se používají v lékařském průmyslu, ale také všude tam, kde se používá zařízení pro zemní práce.

Díky takovým pneumatickým pohonům urychlíte práci a účinnost bude vyšší. Tím ale využití dvojčinného akčního členu nekončí, protože se používá i ve vesmírných programech. Jeho největší výhodou je fakt, že jeho pohyb máte pod kontrolou v každé fázi práce.

Je silný a rychlý, takže určité stroje uvádí do pohybu rychle a efektivně a přitom spotřebovává malé množství energie. Navíc se dodává v mnoha variantách velikostí zdvihu a otvorů.

Oboustranný bezpístnicový pohon je dražší než jednostranný. Vyžadují také další výstavbu, ale jejich nákup je stále velmi výhodný.

Jaký bezpístnicový pohon si vybrat – jednočinný nebo dvojčinný?

Výběr bezpístnicového pohonu by měl striktně záviset na druhu práce, ale také na poptávce. Pokud řídíte velkou společnost, musíte hledat efektivnější řešení. Jednočinné pneumatické pohony lze použít všude tam, kde je zapotřebí síla pro přenos zatížení v jednom směru, takže lze říci, že mají zvláštní uplatnění v průmyslu, např. mohou vyhazovat předměty z dopravních pásů.

S ohledem na rychlost práce a efektivitu je však lepší volbou model dvojčinného pohonu. Používá se všude tam, kde je vyžadována rychlost a velká síla. Pozor si musíte dát i na samotné náklady. Jednočinné pneumatické pohony jsou levnější, ale na druhou stranu budou vyžadovat častější výměnu.

Časem nemusí být jejich práce přesná. Oboustranné pohony jsou technologicky vyspělejší. Jsou efektivnější a rychlejší a snáze se udržují v řádném technickém stavu. Každý z nich samozřejmě vyžaduje čištění a použití toho nejkvalitnějšího média. Při výběru je třeba dbát také na normy ISO.

Na výběru záleží – jaké bezpístnicové pohony byste si měli vybrat?

Výbornou volbou je bezpístnicový pohon řady CM, který splňuje normu ISO 6432. Jsou dostupné v jednočinném i dvojčinném provedení. Na výběr jsou modely s polstrováním i bez něj. Vyplatí se vybrat pohony, které mají pístnici vyrobenou z nerezové oceli. Díky tomu jsou extrémně odolné a odolné vůči mechanickému poškození, ale také nekorodují. Lze je tedy použít pro práci v náročném terénu.

Doporučujeme bezpístnicový pohon s hliníkovým litým pouzdrem a polyuretanovým těsněním. Řada CH splňující normu ISO 15552 je jistě správnou volbou.

V případě kompaktních pneumatických pohonů doporučujeme modely s vnějším nebo vnitřním závitem a to i v provedení proti rotaci. Dobrým příkladem jsou aktuátory řady CD, které splňují normu ISO 21287. Tam, kde je vyžadována nejvyšší kvalita a další montážní otvory, se používají aktuátory řady CU.

Bezpístnicový pohon – jaké těsnění zvolit?

Rovněž stojí za to věnovat pozornost samotným těsněním. Výbornou volbou jsou ty z polyuretanu, se kterými se bude dobře pracovat i ve ztížených podmínkách. Taková těsnění vydrží teploty v rozmezí od minus 20 do 80 stupňů Celsia. Vybrat si můžete i těsnění z fluorkaučuku. Jsou odolné vůči olejům a palivům. Bezpístnicový pohon funguje i při teplotách do 150 stupňů Celsia.

Tam, kde se vyrábí potravinářské a farmaceutické výrobky, je nutné používat polyuretanové těsnění s certifikací FDA. Provozní teplota takových těsnění je od minus 20 do 80 stupňů Celsia. Vybrat si můžete i těsnění NBR, která jsou vybavena vložkou TP-E. Používají se v náročných podmínkách, kde je velká prašnost.

Tato vložka shromažďuje a odstraňuje nečistoty, které se mohou hromadit na pístnici. Také stojí za to vědět, že taková těsnění odolávají teplotám v rozmezí od minus 20 do 80 stupňů Celsia.

Jak vidíte, výběr bezpístnicových pohonů je opravdu velký. Díky tomu je snadno sladíte s typem práce a zvýšíte tak její efektivitu a zároveň snížíte využití lidského kapitálu. Vyplatí se vybrat produkty, které splňují normy ISO, které zaručují, že pokud se pohon opotřebuje, můžete snadno najít nový, odpovídající model.

Bezpístnicový pohon - konstrukce

Nová generace pohonů OSP-P je navržena na základě známého bezpístnicového pohonu ORIGA a vyvinuta do jednoho modulárního balíčku lineárních pohonů, vedení a ovládacích prvků, který inženýrům nabízí plnou flexibilitu.

Montážní lišty na 3 stranách pohonu umožňují modulární instalaci prvků jako lineární vedení, brzdy, ventily, magnetické senzory přímo na samotný pohon. To řeší mnoho problémů s montáží, zejména tam, kde je omezený prostor.

Modulární systémový koncept poskytuje ideální základ pro další funkce přizpůsobené potřebám zákazníka.

  • Profil: Eloxovaný hliník
  • Vozík (píst): Eloxovaný hliník
  • Kryty: lakovaný hliník
  • Těsnicí páska: Nerezová ocel
  • Těsnění: NBR (volitelně: Viton)
  • Protiprachové kryty: kompozitní