SKU: YPC-YSV-10-DP-M
YSV-10-DP-M microvalve
Dostępny Wysyłka: 1-2 dni robocze
SKU
YPC-YSV-10-DP-M
Dostępność Duże stany magazynowe
Wsparcie techniczne Pomożemy dobrać rozwiązanie
Dokumentacja Karty katalogowe i certyfikaty
Szybka wysyłka Zamów dziś, wyślemy jutro
YSV-10-DP-M microvalve
function 3/2 norm. closed
max. pressure [bar]. 8
pressure range (two numbers separated by a dash in bar) [bar] 0 - 8
nominal flow at 7 bar [l/min] 15
temperature range (two numbers with hyphen) [°C] 5 - 60
manual override button
YSV-10-DP-M microvalve
Technical data:
  • Function: 3/2 normally closed
  • Way of return: spring
  • Flow: 15 l / min (5 bar)
  • Width: 10 mm
  • Coil: horizontal plug with LED
  • Medium: compressed air and inert gases
  • Pressure: 0 ~ 8 bar
  • Temperature range: 5 ~ 60 ° C
  • Response time: 20 ms (5 bar)
  • Working frequency: 10 c / sec
  • Lubrication: not required (use ISO VG32 #)
  • Manual override: button
Construction:
  • Pilot parts: glass fiber reinforced nylon
  • NBR seals
  • Spring: stainless steel
  • Armature: stainless steel
  • Indicator cap: polycarbonate
  • kompaktowa budowa
  • wysoka wydajność przepływu
  • szeroki zakres ciśnień
  • niezawodna praca w automatyce przemysłowej
Dane techniczne
More Information
SKU YPC-YSV-10-DP-M
Producent YPC
function 3/2 norm. closed
return method spring
max. pressure [bar]. 8
response time (5 bar) [ms]. 20
solenoid (built-in only) Enchufe horizontale avec LED
Download
More Information
SKU YPC-YSV-10-DP-M
Producent YPC
return method spring
response time (5 bar) [ms]. 20