Pompy Próżniowe Atlas Copco

Pompy typu GV 20-300 wykorzystują tradycyjną i sprawdzoną w wielu aplikacjach znaną z wielu aplikacji próżniowych technologię łopatkową z wtryskiem oleju.

Pompy GV 20-300 to technologicznie zaawansowane, wytrzymałe trwałe i renomowane urządzenia.

W serii pomp typu GV 20-300 zastosowano szereg innowacyjnych nowatorskich rozwiązań, które zapewniają gwarantują najwyższą wydajność przy najniższych kosztach eksploatacyjnych.

Standardowo pompy są wyposażone we wbudowany balast gazowy, który zapobiega skraplaniu się kondensacji oparów wewnątrz pompy. 

Innym rozwiązaniem jest system odzyskiwania i ponownego wprowadzenia do obiegu oleju, co oznacza, iż urządzenia są przystosowane do pracy ciągłej w zakresie od 400 mbar(a) do maksymalnego poziomu próżni.

W pompach typu GV w pełni zoptymalizowano układ separacji oleju, dzięki temu zawartość oparów w powietrzu na wylocie wyjściu pompy została sprowadzona do minimum.

Zastosowany zawór zwrotny zabezpiecza element pompy przed obrotem wstecznym w sytuacji gdy pompa zostanie zatrzymana bez uprzedniegoodpowietrzenia.

Dodatkowo zawór ten przeciwdziała również wstecznemu zassaniu oleju.

Dzięki niezwykle efektywnemu wytwarzaniu próżni, pompy GV 20-300 są doskonałym rozwiązaniem dla wymagających zastosowań takich jak pakowanie, obróbka drewna, gumy, plastiku, elektronika, papier i drukowani, przenoszenie materiałów i inne. Szeroka gama ośmiu urządzeń o wydajności od 20 do 365 m³/h umożliwia łatwe dobranie odpowiedniego modelu do danej aplikacji.

Zalety pomp próżniowych Atlas Copco:

  • Prosta instalacja dzięki kompaktowej, oszczędzającej przestrzeń konstrukcji
  • Wysoka niezawodność dzięki solidnej obudowie i optymalnemu odzyskiwaniu oleju w całym zakresie wytwarzanego podciśnienia
  • Optymalnie dobrane prędkości wału zapewniają długą eksploatację bez konieczności częstej obsługi
  • Niski poziom hałasu i drgań wszystkich modeli serii.
  • Łopatkowe pompy próżniowe serii GV 20-300 są dostarczane do klienta kompletne ze wszystkimi akcesoriami i opcjami jakie są potrzebne do większości zastosowań próżniowych.
  • Pompy próżniowe Atlas Copco są dostarczane do klientów w pełni wyposażone dla większości zastosowań: Separator oleju,Zawór balastowy,Silnik,Zawór zwrotny na wlocie ,Olej dostarczany oddzielnie,Filtr wlotowy (GV 25-300)